Vintage Fashion – Cameo Broş ve Bir Kürk Severin Notları

Posted: November 4, 2010 in aksesuar, broş, cameo, hediyelerim, vintage fashion

 Bu broşun üzerinde kullandığım incilerin bir hikayesi var. Hatta bittikten sonra fotoğrafını çekmek için üzerine koyduğum dergi’nin de bir hikayesi var. Bu inciler annemin genç kızken kullandığı incilerle örülmüş bir kemerden çıkma. Biz çocukken kemer ara sıra ortalarda görünüp kaybolurdu. Çünkü annem onu bizden bucak bucak kaçırırdı.En az 35 yıllık bir geçmişi olduğu için artık örüldüğü misineler sökülüp inciler dağılmaya başlamıştı. Annemde en sonunda geçenlerde bana verip “Al bununla sen başka aksesuarlar yaparsın.” dedi. Tabii ben bir mutlu oldum ki anlatamam. Elimde pembe beyaz güllü bir cameo kalmıştı. Onunla bu incileri bir araya getirip broşu böyle tasarladım. Anne’ciğime de kemerinden geriye küçük bir hatıra kalsın diye üzerinde kız portresi olan bir cameo ile bu tarz bir broş yapıyorum şu an. Onu da bitince sizinle paylaşırım.

Dergi’nin hikayesine gelirsek ise şöyle. Bu dergi VOGUE -Eylül 2010 İngiltere sayısı. Bir Kürk Severin Notları blogunun sahibi sayın Coşkun Hürsel tarafından yollandı. Kendisi yazın ortalarında bir yarışma başlatmıştı. Bende yarışmaya katıldım, tabii ki cevapları attım. Cevaplarımın çoğu da yanlıştı sanırım. Fakat kendisi öyle kibar ve iyi niyetli biri ki yarışmaya tüm katılanlara bu dergiyi  güzel bir kart eşlinde yolladı. Soruları yanlış cevaplayarak kazandığım bir ödülün hikayesi de bu işte:) Tekrar çok teşekkürler ediyorum buradan kendisine.
Broşu sergilemek için seçtiğim sayfa da Chanel-Coco Rouge reklamının sayfası. Bu arada bu rujun rengine bayıldım:)

Advertisements
Comments
 1. sesiber says:

  Yazında subliminal mesaj var!!! Ben yazıyı okumadan ilk fotoğrafa baktım, sonra yazıyı okurken “anneme de kız portreli cameodan yapıyorum” kısmında dönüp tekrar fotoğrafa baktım. Çünkü ben zaten onu kızlı cameo sandım, çünkü fonda (dergide) kız vardı. Ben çok düşünürüm böyle şeyleri, etkilenirim. Paylaşmak istedim:)
  Çok romantik olmuş, broş ta sunumunda…
  Öpeirm Durucum 🙂

 2. ilk kez duydum bu terimi ve sayende yeni bir şey öğrenmiş oldum sesicim, teşekkürler.subliminal mesaj iyi bir şey mi kötü bir şey mi acep diye mesajını okurken pek bir endişelendim ama sonuçta kötü bir şey değilmiş iyi bari:)

 3. jeliboncuk says:

  aaa cidden bende öyle sanmıştım zaten cameo gelince direk bayan silueti olan geliyor aklıma ve sesi ablamın yorumunu okuyunca gül olduğunu farkettim… Vay be büyüksün ablamm;) Bu arada ellerine sağlık Öğretmenimmm:) Çok kibar ve asil bir broş olmuş;)

 4. Sevgili Kapkara camdan Kelebek, şık ve zarif olmuş.Ellerinize emeğinize sağlık sevgiyle kalın…

 5. çok beğendim hatta bayıldım ellerine sağlık

 6. Nedret says:

  Ben de nasıl hızlı göz gezdirdiysem, ''annesine de yapar ins…'' şeklinde kaldım.
  Benim cici kızım düşünmez mi hiiiç?
  Çok güzel olmuşlar. Fon da çok hoş.
  Yaptı mı tam yapar kara kızımız:)))

 7. sesiber says:

  Birçok reklamda uygulanan, hatta bir çok ülkede kullanılması yasak olan, bilinçaltı hedeflenen bir mesaj tekniği. Mesela en eski Marlboro, Camel reklamlarında kullanılırmış. R.T. Erdoğan bir ara attan düşmüştü. Ata da bu tarz birşey yapmışlar söylentiye göre. Yani istenildiğinde iyi, istenildiğinde kötü amaçlarla kullanılabilecek türden birşey.
  Ben bir ara çok merak etmiştim bu konuyu.
  Bak burada da yazmıştım hatta
  http://www.budur.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=807

 8. Canım çok güzel olmuş yine, ellerine sağlık 🙂 bu arada yaşlandıkca eskinin tadına varıyor insan .Bazen içinde yaşarken güzellikleri farkedemesekde .

 9. jeliboncuk;
  Belgin hanım,
  stil sahibi bayanlar,
  beğendiğinize sevindim hepinize teşekkürler:)

  nedük,
  ablacım,kemerin bozmadan son halini ve sökülmüş halini çektim .annem blogda öyle görünce üzülmesin diye ona da bir broş yapmak şart tabii:)
  yazık, kadıncağızın tüm eşyalarına ortak çıkıyorum:)))

 10. sesiber senin yorumundan sonra gittim baktım neymiş araştırdım. aslında eskiden duyduğum ama ismini hatırlayamadığım bişeymiş. sürrealist resimlerde de çok kullanılıyor aslında bu. R.T. Erdoğan'ın bindiği atı nasıl etkilemişler onu anlamadım ama:)
  yazını da okuyayım şimdi merak ettim.

 11. kurdele nakışı çok teşekkürler. dediğin gibi insanın yaşı ilerledikçe eskiden önem vermediği eşyalar olaylar birden çok daha değerli oluveriyor.

 12. sesi verdiğin linki okudum sen bu konuda baya bir araştırma yapmışsın hepsini okudum ve çok şaşırdım. The Eagles / “Hotel California” ile ilgili olanları biliyordum ama diğerlerini hiç duymamıştım.

 13. sesiber says:

  Evet o ara pek sarmıştım:)

 14. belli:) bende bu konuda googla bir dalayım dedim ama sonra vazgeçtim. sabah okula erken gidicem. ben taktım mı sabahlarım biliyorum kendimi:)))

 15. makcig says:

  Ama ben bayıldım bu broşa .Ellerine sağlık arkadaşım cumartesi görüşmek üzere.

 16. embir says:

  süper olmuş canım, hediyeni de güle güle oku 🙂 öperim.

 17. Müthiş olmuş ellerine sağlık… İncileri camonun yanına nasıl tutturdun diye sorsam çok mu şey sormuş olurum acaba?

 18. Sanırım bir keçeye tutturdun. İnciler yarım mı bu arada?

 19. Vespa GirL Make Up,
  beğendiğine sevinindim teşekkürler.
  tabii çok şey sormuş olmazsın:)
  ilk 2 sıra dikilebilecek gibi boncuk şeklindeydi. 2 sırayı dikerek keçeye tuturdum. son sıradaki inciler ise yarım ve yapıştırılabilecek şekildeydi. onları da “uhu strong” isminde çok güçlü bir yapıştırıcıyla keçeye yapıtırdım.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s