SERAMİK PANO

Posted: August 10, 2010 in art, sanat, seramik

Üniversitede 3 sene seçmeli olarak seramik dersi almıştım. 4 parçadan oluşan bu 80X80 cm.boyutlarındaki pano da 4. sınıfta yaptığım büyük boyutlu son çalışmamdı. Doğa olaylarını anlatmamız istenmişti. Bunun için önce eskiz çalışmaları yaptık tabii. Seramik hocam Aysun Diniz eskizlerim arasından bir tanesini seçti ve eline makası aldı. Benim “süper oldu bu, harika” dediğim eskizimi makasla kesmeğe başladı. Gözlerimi faltaşı gibi açmış onu izliyorum bir yandan da gitti güzelim eskiz diyordum. Sonra bana şunu suraya yapıştır, bunu buraya yapıştır, bunu sola, şunu sağa derken ortaya bu çıktı. Sonuçtan tabii ki şimdi çok memnunum. Salonumda en güzel yerde asılı duruyor ve benim için çok değerli. Çünkü bu çalışmadan sonra okuldan mezun oldum ve maalesef seramik yapmaya bir daha fırsatım olmadı.
Tema doğa olaylarıydı da sen şimdi burada ne anlattın diye sorarsanız: kırılmalar,yağmur ve dalgaları anlatmak istediğimi söyleyebilirim.

Advertisements
Comments
 1. NİMO =) says:

  Harika bir calisma olmus =) iste bakis acısının farkıda bu ya ztn..sanırım onceden bi figurken suan artk deil…seramik modelaj bende ck sewiyrm,en kolayindan basladm işe…polimer kil'den =) buarada ayagn ne durumda tatlım ?

 2. sağol canım ayağım tamamen düzeldi üzerinde sek sek oynayabiliyorum bile:)

  eskiz daha önce figüre benzemiyordu yine bu tarz bir çalışmaydı fakat hocam benim göremediklerimi kesti biçti,dengeledi aslında.

 3. NİMO =) says:

  Süpper..bna da gondrsene o keyiflerdn,sanırım ruhen ihtiyacım ck var…..

 4. EBRULİ says:

  Hayırlı Ramazanlar canım.sevgiler

 5. Mavi, lacivert bir tarafta, kırmızıya uzanan altın sarısı diğer tarafta… Bu renk paleti uzak doğu sanatında ejderha figürlerinde de kullanılıyor ve gözalıcı sonuçlar veriyor. Tıpkı bu seramikteki gibi…

 6. EBRULİ;
  çok teşekkürler canım, senin de ramazanın hayırlı olsun.

  Çoşkun Hürsel,

  aslında bu renk paleti imkansızlıklardan dolayı böyle çıkmıştı.sır olarak sınırlı seçeneğimiz vardı ve bende bilinçsizce bu renkleri seçmiştim. demek ki iyi bir şey yapmışım farketmeden:)

 7. Yeşim says:

  Değerli olmaz mı? Dünyalara değişilmez bu güzelliğin değeri 🙂 Çok çok güzel olmuş canım 🙂

 8. beğendiğine sevindim,teşekkürler Yeşim:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s