İLK KEÇE İŞİM – BROŞ

Posted: April 12, 2009 in aksesuar, keçe-felt, nasıl yapılıyor, tasarım, tutorial


Haftasonu Bursa’daydım ve uzun zamandır ziyaret etmediğim incik boncukçularımı bir ziyaret edeyim dedim. İyiki de gitmişim oralara. Rengarenk harika keçeler buldum. Sarı temizlik bezinden yaptığım Çakma Keçe Kuşumdan sonra gerçek keçelere terfi etme fırsatı yakalamış oldum böylece.
Sıra bunlarla ne yapacağımı belirlemeye gelmişti. Keçe broşları çok sevdiğim için ilk olarak broş çalışmaya karar verdim. Gül şeklinde plastikten yapılma bir tokam vardı fakat deforme olmuştu. Bende fırsat bu fırsat tokayı parçalayıp, o formu nasıl elde ettiklerini keşfedip toka parçalarınıda saklamıştım. İşte o parçaları kalıp olarak kullanarak 3 adet büyük, bir adet de küçük çiçek şeklinde parçalar kestim keçeden. (Büyük olan 3 parça çiçek 4 yapraklı, küçük çiçek ise 5 yapraklı)
Küçük çiçeğin ortasına silikonla beyaz bir inci yapıştırdım. Yaprakları birbirinin üzerine gelicek ve gonca şekli oluşturacak şekilde üst üste yapıştırdım. Böylece iç kısımdaki gonca bölümünü oluşturdum. Sonra diğer büyük parçalarıda aynı şekilde yapraklar birbirinin üzerine gelecek şekilde yapıştırarak gülü tamamladım. Yeşil keçedende 2 yaprak kestim gülü bunun üzerine yapıştırdım ve işlem tamam:) Sonra bunları iskoç iğnesine diktim. Biraz daha benim tarzıma uyması için gümüş renkli kalın zincir ve ince zincir ekledim broşa. Gülün ortasında kullandığım beyaz inciden zincirlere çivi tekliği ile ekleme yaptım ve broşum böylece bitmiş oldu.


İlk keçe işim olarak ben kendi adıma kendimi takdir ettim:))) Çok başarılıydım yahu.
Eminim diğer keçelerden de çok zevk alarak hoş işler çıkartacağım. Ben bu keçe işini çok sevdim. Keçe broşumu en sevdiğim siyah kadife ceketim üzerine taktım. Son zamanlarda çok kilo aldığım için acilen zayıflayıp o ceketimi bu şekilde giymeyi düşünüyorum. Kendimi bu şekilde motive edersem belki kilo verme işi biraz hızlanır:)
Sevgiler..

Advertisements
Comments
 1. :)) bencede çok başarılı olmuş.çok şık görünüyor.sevgiler

 2. teşekkürler GÖNÜLDEN ELE 🙂

 3. Bilun ŞEN says:

  Çok cici ve çok şık olmuş canım. Keçeden gül yapma özürlüsü biri olduğum için de, verdiğin tarife çok teşekkürler 🙂Ellerine sağlık. Sevgiler..

 4. sesiber says:

  Ben de seni takdir ettim. İlk iş buysa sonrakiler uuuuuhhuu…Cekete de çok yakışmış. Harikasın Durucuuum. Mutlu haftalarrr.

 5. Çok teşekkürler Bilun ve Sesiber:)bir tane daha aynı teknikle broş yaptım. Onuda şimdi ekleyeceğim.Sizede güzel hatfalar diliyorum. Bol bol fikirler uçuşsun kafamızda:)

 6. mosquito says:

  Broşlar harikaa!Gerçekten sesiber’in dediği gibi,ilk işler böyleyse,sonralarını tahmin edemiyorumm:)

 7. teşekkürler mosquito:) bu sıralarda kafayı keçeye taktım, bakalım neler çıkacak.

 8. sevil says:

  çok güzel olmuş daha da gelişir eminim.ben de keçelerle uğraşmayı çok seviyorum.daha çok saç bantları ve broşlar yapıyorum.ziyaretinizi ve fikirlerinizi beklerim

 9. teşekkürler Sevil:)
  hemen bakıyorum bloğuna.

 10. fgyapar says:

  Ne kadar temiz bir çalışma.Bir o kadar da şık.Çok beğendim,ellerine sağlık.
  Esinsel

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s