DEVEKUŞU YUMURTALARIM

Posted: March 21, 2009 in ahşap boyama, dekorasyon


Devekuşu yumurtasının kabuğunun insanın algılayamadığı bir koku yaydığını biliyor musunuz? Bu koku devekuşu yumurtasının bulunduğu yerlere örümceklerin yaklaşmasını ve ağlarını örmelerini engelliyor.işte bu yüzden bundan 400 yıl öncesinde bile camilerin kubbelerine devekuşu yumurtası yerleştirmişler. Günümüzde ise farklı teknikler kullanılarak dekoratif obje olarak kullanılmaktadır ve şans getirdiğine inanılmaktadır.

Bunlarda benim dekupaj tekniği kullanarak oluşturduğum devekuşu yumurtalarım.Boyutlu boya kullanarak dekupaj kağıdının etrafından kontür geçtim ve spey vernikle vernikledim.
kuş tüyü
gül
sarmaşık
Benim yaptığım çalışmalar gayet basit bir teknikle yapıldı. Buradaki örnekleri gördükten sonra kendimi aşmam ve daha 40 fırın ekmek yemem gerektiğini anladım. Çünkü Franc Grom minicik yumurtalardan neler yapmış neler…Bu da konuyla ilgili başka bir adresFranc Grom

Advertisements
Comments
  1. EBRULİ says:

    Resimler muhteşem 🙂 Devekuşunun bakışı yokmuu,ay küçük kuş gibi sevesim geldi tatlım benim 🙂 Ben de bi ara yapmıştım.Yılbaşına yakındı,varak kapladım ve boyutlu boyayla,şömimenin önünü süslemiştim,simli iplerle asmıştım :)Seninkiler d eçok şık canım.Eline sağlık.sevgiler.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s